späť na zoznam
KULTÚRNE LETO - Letná čitáreň

2. 7. 2020

ŠTV

KULTÚRNE LETO - Letná čitáreň

Miesto:Záhrada pri Kultúrnom dome Modra

Čas:10:00 - 18:00

Letná čitáreň bude otvorená každý štvrtok

Mestská knižnica v Modre otvorí počas letných prázdnin aj svoje vonkajšie priestory záhrady pri kultúrnom dome, ktoré slúžia ako letná čitáreň. Každý štvrtok bude pre vás pripravený zaujímavý program, dobré knihy a časopisy a k tomu šálka výbornej kávy od modranskej pražiarne EBENICA COFFEE s.r.o.

Letná sezóna v čitárni začína 2. júla. Otvárame o 10.00. Čitáreň končí prevádzku o 18.00. 2. júla začína aj cyklus podujatí pre všetky vekové kategórie. Každé štvrtkové júlové dopoludnie vás pozývame na workshopy pre rodiny s deťmi, prezentáciu, čítanie a podvečer na divadelné predstavenia pre deti. Čitáreň je k dispozícii pre všetkých návštevníkov, nielen pre členov mestskej knižnice. V otvárací deň 2. júla na vás čaká workshop Kvety v knižnici a o 17.00 predstavenie Ohňostroj pre deduška v podaní združenia EDUdrama. Podrobný program na júl a august nájdete na našej webstránke www.kcmodra.sk alebo na FB Kultúrneho centra Modra.

Čo sme pre vás na leto pripravili?

2. júla o 10.00/Kvety v knižnici - workshop/17.00 – Ohňostroj pre deduška - predstavenie platformy EDUdrama . Podujatie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

9. júla o 10.00/Veselé samohlásky – predstavenie pre deti v podaní Ľ. Mihálikovej a bábkoherečky Z. Polonskej/17.00 Môj strakatý smiech alebo ako som sa stal silným - predstavenie pre rodiny s deťmi v podaní bábkoherca Lukáša Tandaru a workshop s OSMIJANKOm, n.o.

16. júla o 9.00/Fenomén káva – prednáška o káve spojená s ochutnávkou – prezentácia spoločnosti EBENICA COFFEE s.r.o./17.00 Kohútik červený strmienok - bábková rozprávka v podaní Zuzany Polonskej a Renáty Kišoňovej

23. júla o 10.00/Tvorivé dielne na motívy Hlbokomorských rozprávok/Obrázky z farebného piesku

30. júla 10.00 – 17.00/Letný knižničný predajný antikvariát

6. augusta o 10.00/Tvorivé dielne s Tatianou Šulíkovou - maľovanie na textil

13. augusta o 18.00/Genius loci mesta Modry – diskusia na tému Slovenská ľudová majolika v Modre s témou slovenská ľudová majolika – diskusia s Agátou Petrakovičovou, Miriam Fuňovou a Mariánom Liškom spojená s koncertom Soni Horňákovej.

20. augusta o 17.00/Líza mačka z Trojice - divadelné predstavenie pre rodiny s deťmi, účinkujú bábkoherci Barbora Krajč Zamišková, Martin Kollár

27. augusta 17.00/Dúhový autobus - interaktívne divadelné predstavenie pre deti, divadlo Agapé

V prípade nepriaznivého počasia sa program presúva do priestorov kultúrneho domu. Zmena programu vyhradená.

Letná čitáreň – priestor pre všetkých

Letná čitáreň je priestorom pre všetkých, ktorí majú záujem využívať ju na komunitné stretnutia, hlasné čítanie, tematické diskusie a na všetky podujatia, ktoré prepájajú umenie a literatúru. V prípade, že by ste mali záujem využiť tento priestor a zorganizovať si v čitárni komunitné stretnutie, kontaktujte nás prosím na tel. číslach 033/5586623, 0910 999 793 alebo na e-mailovej adrese kniznica@kcmodra.sk.

V príjemnom prostredí letnej záhrady stretnete zaujímavých hostí, budú pripravené krásne knižky, detský kútik, šálka dobrej kávy či limonády a zaujímavé podujatia. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Podujatia v letnej čitárni z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Mestská knižnica v Modre


Archív podujatia